من توی این بخش میخوام در رابطه با روش های جراحی دیسک کمر مطلبی رو از یه سایت بیان کنم چون سوال خیلی ها هست که چجوری دیسکمون رو جراحی کنیم.

فقط عزیزان در نظر داشته باشین که این روش هایی که میگم فقط دارم نام می برم. دکتر باید روش جراحیتون رو تشخیص بده.

چه زمانی به جراحی ستون فقرات احتیاج میشود؟

هنگامی که افراد با ابتلا به علائم در اندام های انتهایی به ما مراجعه می کنند، تقریبا همواره به آن ها توصیه می کنیم که توسط پزشک عمومی خود معاینه و ارزیابی شوند. در صورتی که فرد دردی در ناحیه پایینی کمر یا گردن را تجربه می کند؛ ما معمولا او را در طول زمان تحت نظر گرفته و به داشتن فعالیت های جسمانی مناسب و پایدار تشویق می کنیم.

در صورتی که مشکل او با انجام فعالیت فیزیکی، درمان های غیر تجویزی و دارو های ضد التهاب یا مسکن رفع نشود قدم بعدی مراجعه به پزشک جهت ارزیابی خواهد بود. گذشت زمان و جراحی تنها مواردی هستند که مفید بودن آن ها برای بیماران مبتلا به مشکلات ستون فقرات اثبات شده است.

1- عمل های بسته دیسک

دستگاه دکمپرسور شبیه سوزن بسیار ظریفی است که پس از بیحس کردن پوست به داخل دیسک فرستاده میشود و از راه یک میکروموتور قسمت داخلی دیسک خرد شده و از راه این لوله به بیرون از بدن تخلیه میشود.

نوکلئوتومی با استفاده از دستگاه نوکلئوتوم که لوله نازکی دارد؛ وارد قسمت میانی دیسک شده و با فشار آب دیسک را خرد کرده و از بدن خارج میکند و در لیزر دیسکتومی بوسیله سوزن مخصوص با روش بسته دیسک سوزانده شده و تا حدی کوچک می‌شود.

2- جراحی اندوسکوپی

در روش اندوسكوپي هم برش بسيار كوچكي به موازات خط وسط داده شده و با ورود اندوسكوپ جراح قطعه در رفته ديسك را پس از كنار زدن عضلات و برداشتن ليگامان خارج مي‌كند. در این نوع جراحی دیسک کمر بدليل محدوديت در ديد جراح امكان تخليه ديسك‌هاي شديد با اين روش وجود ندارد و عموما برای جراحی قطعات آزاد مفید است.شانس عود بالاتر است.

3- جراحی میکروسکوپی

در روش میکروسکوپیک جراحی دیسک کمر برش بسیار کوچکتر بوده و با کمک میکروسکوپ و معمولا بدون برداشتن زوائد خلفی، دیسک خارج مي‌شود.

دوستان گلم روش های دیگه هم وجود داره من این مقاله رو از سایت دکتر عبدالحسین پور متخصص جراحی دیسک اوردم. میتونید اطلاعات بیشتر رو توی سایتشون کسب کنید. (

روش های جراحی دیسک کمر چیست؟
..برای مشاهده، ابتدا بایستی به دردونه ها بپیوندید..
در سریع ترین زمان ممکن ثبت نام کنید
..
رکورد سریع ترین زمان ثبت شده تا کنون 4 ثانیه

)

مقالات پیشنهادی :