معرفی کتاب " سه دختر حوا"

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

مقاله: معرفی کتاب " سه دختر حوا"

معرفی کتاب " سه دختر حوا" معرفی کتاب " سه دختر حوا"
      M A H 3 A آواتار ها  

حالت من
    Konjkav
    فریاد من

خدایااااا شکرت :)
    پسندیده: 72
    مورد پسند: 154 / 144 پست
    میزان امتیاز: 10

پیش‌فرض معرفی کتاب " سه دختر حوا"

نام کتاب : سه دختر حوا
    نویسنده : الیف شافاک
    کشور : ترکیه
    همه ی ما الیف شافاک رو با کتاب بی نظیر "ملت عشق" می شناسیم
    وقتی سه دختر حوا بهم پیشنهاد شد با خودم گفتم اگر الیف شافاک کتاب ملت عشق رو نگارش کرد و به اون محبوبیت رسید به خاطر الهام گرفتن از مولانا و شمس تبریزی بود، امابا این وجود در آخرین نمایشگاه کتاب استانی این کتاب رو خریداری کردم و این روز ها در حال مطالعه اون هستم و دوست دارم نظرم رو در مورد این کتاب اینجا بنویسم.

قطعا تا اینجا ی کتاب نظرم در مورد الیف شافاک عوض شده، این کتاب هم به زیبایی ملت عشق نوشته شده، بدون وجود مولانا و شمس تبریزی نویسنده با مهارت تمام همان چالش های کتاب ملت عشق را بوجود آورده،
    این کتاب این بار با فرهنگ موجود در جامعه کنونی، مسائل عرفانی و مذهبی رو به چالش کشیده. با کنار هم قرار دادن فرهنگ های کشور های مختلف ذهن خواننده را در مورد دین به چالش می کشه.
    داستان به طور موازی در دو زمان داره بیان می شه دوران کودکی و جوانی شخصیت اصلی داستان که تقریبا دهه 90 میلادی شروع می شه و زمان کنونی که در این کتاب سال 2016 میلادی است.
    نویسنده نقاط قوت کتاب ملت عشق که به نظرم قوانین طلایی شمس تبریزی بود رو اینجا به گونه ای دیگر اورده، و ما در قالب جملات کوتاهی که پری (شخصیت اصلی داستان) در دفتر خاطراتی که پدر به او هدیه داده می نویسه، می بینیم. جملاتی که بعد از خوندن آنها قطعا به فکر فرو می ریم.
    درسته هنوز نیمی از داستان رو نخوندم اما به خودم این اجازه رو می دم که اگر دنبال کتابی جذاب برای خوندن هستید، این کتاب رو پیشنهاد بدم.
    بعد در مورد این کتاب بیشتر صحبت خواهیم کرد

مقالات پیشنهادی :

ویرایش توسط M A H 3 A : 04-10-20 در ساعت 12:41 AM
    ..

همیشه مادر را به مداد تشبیه میکردم ، که با هر بار تراشیده شدن، کوچک و کوچک تر میشود…
    ولی پدر ..
    یک خودکار شکیل و زیباست که در ظاهر ابهتش را همیشه حفظ میکند
    خم به ابرو نمیاورد و خیلی سخت تر از این حرفهاست
    فقط هیچ کس نمیبیند و نمیداند که چقدر دیگر میتواند بنویسد …
    بیایید قدردان باشیم ..

M A H 3 A آواتار ها  

حالت من
    Konjkav
    فریاد من

خدایااااا شکرت :)
    پسندیده: 72
    مورد پسند: 154 / 144 پست
    میزان امتیاز: 10

پیش‌فرض

این کتاب رو خیلی وقته تمومش کردم امافرصت نشد در موردش بنویسم
    این کتاب خوب شروع شد- اواسط کتاب فوق العاده بود اما به نظرم بد تموم شد...
    پایان این چنینی رو برای کتابی که اون همه زیبا مباحث عرفانی رو به کار برده بود انتظار نداشتم،
    در کل این کتاب بحث های زیبایی داشت که به خاطر اونها ارزش خوندن داره اما بعد از اتمام کتاب کتابی نبود که در اولیت پیشنهاد های من قرار بگیره
    خوشحال می شم اگر این کتاب رو خوندین نظرتون رواینجا بذارید

..

همیشه مادر را به مداد تشبیه میکردم ، که با هر بار تراشیده شدن، کوچک و کوچک تر میشود…
    ولی پدر ..
    یک خودکار شکیل و زیباست که در ظاهر ابهتش را همیشه حفظ میکند
    خم به ابرو نمیاورد و خیلی سخت تر از این حرفهاست
    فقط هیچ کس نمیبیند و نمیداند که چقدر دیگر میتواند بنویسد …
    بیایید قدردان باشیم ..

اطّلاعات مقاله

کاربرانی که در حال مشاهده این مقاله هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این مقاله است. (0 کاربران و 1 میهمان ها)

کلمات کلیدی این مقاله

/، "، 1، 2، 3، 6kfk3، com، dorduneh، images، quot، www، www.dorduneh.com، آخرین، آنها، آورده،، اجازه، از، است، استانی، اصلی، اگر، الهام، الیف، امّا، امابا، او، اورده،، اون، ای، این، اینجا، با، بار، بدم، بدون، برای، بعد، بنویسم، به، بهم، بوجود، بود، بود،، بی، بیان، بیشتر، بینیم، پدر، پری، پیشنهاد، تا، تبریزی، ترکیه، تقریبا، تمام، جامعه، جذاب، جملات، جملاتی، جوانی، چالش، حال، حوا، حوا"، خاطر، خاطراتی، خریداری، خواننده، خواهیم، خودم، خوندن، دادن، داده، دارم، داره، داستان، دختر، در، درسته، دفتر، دم، دنبال، دهه، دو، دوران، دوست، دیگر، دین، ذهن، را، رسید، رو، روز، ریم، زمان، زیبایی، سال، سه، شافاک، شخصیت، شد، شده،، شروع، شمس، شناسیم، شه، صحبت، طلایی، طور، عرفانی، عشق، عوض، فرهنگ، فرو، فکر، قالب، قرار، قطعا، قوانین، قوت، کتاب، کتابی، کرد، کرد6kfk3، کردم، کشه، کشور، کشیده، کنار، کنونی، کنونی،، که، کوتاهی، کودکی، گرفتن، گفتم، ‌گونه، ما، محبوبیّت، مختلف، مذهبی، مسائل، مطالعه، معرفی، ملّت، مهارت، موازی، موجود، مورد، ‏مولانا، می، میلادی، نام، نخوندم، نظرم، نظیر، نقاط، نگارش، نمایشگاه، نوشته، نویسنده، نویسه،، نیمی، ها، های، هدیه، هستم، هستید،، هم، همان، همه، هنوز، و، وجود، وقتی، ی

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوزهای ارسال و ویرایش

•  
    • غیرمجاز است. ایجاد مقاله جدید
    • غیرمجاز است. امکان ارسال پاسخ
    • غیرمجاز است. امکان پیوست فایل
    • غیرمجاز است. ویرایش پست خود
    •  
    این انجمن ها، با استفاده از نسخه 4.2.5 سیستم vBulletin کار میکند، و تمام حقوق این سیستم، متعلّق به شرکت Jelsoft Enterprises Ltd می باشد.
    تمامی مطالب مطابق با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران می باشد، و هرگونه کپّی برداری بدون ذکر منبع "..:: مجموعه بزرگ اینترنتی پارسی زبانان | دردونـــــه ::.." ،غیر مجاز است.
    طرّاحی اختصاصی کلّیه قالب های منصوب روی این مجموعه اینترنتی، توسّط صاحب امتیاز آن طرّاحی و نصب گردیده است.
    این انجمن ها، توسّط صاحب امتیاز مجموعه پشتیبانی می شوند
    مجموعه بزرگ اینترنتی دردونه، توسّط سرورهای قُدرتمند
    میزبان داده پاسارگاد
    میزبانی می شود

فارسی سازی توسط
    VB Iran

مجموعه بزرگ اینترنتی پارسی زبانان | دردونـــــه