Rup چیست؟

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

مقاله: Rup چیست؟

 1. #1
  Rup چیست؟ Rup چیست؟
    M A H 3 A آواتار ها  
  Rup چیست؟ Rup چیست؟

  تاریخ عضویت: Apr 2019
  سن: 30
  نوشته ها: 209
  حالت من
  Konjkav
  فریاد من

  خدایااااا شکرت :)
  پسندیده: 72
  مورد پسند: 154 / 144 پست
  میزان امتیاز: 10

  پیش‌فرض Rup چیست؟

  در فرهنگ مهندسی نرم‌افزار، فرآیند یکپارچهٔ رشنال یا آر.یو.پی. (به انگلیسی: Rational Unified Process و به اختصار: RUP) نام یک فرآیند توسعهٔ نرم‌افزار است که شرکت آی‌بی‌ام آنرا تدوین کرده است. به طور خلاصه آر.یو.پی ارائه دهنده مجموعه‌ای از روشها برای کمک به مدیریت دقیق بر روی مراحل طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای رایانه‌ای است. این فرآیند بستر مناسبی برای تولید و توسعه نرم‌افزار در اختیار تحلیل‌گران و طراحان سیستم‌های رایانه‌ای قرار می‌دهد.آر.یو.پی چیست؟

  این فرآیند یک روش نظام‌مند برای تخصیص کارها و مسئولیتها در یک تیم توسعه نرم‌افزار ارائه می‌دهد و هدف آن تولید نرم‌افزار بصورت بهینه و با کیفیت بالاست که بتواند نیازهای کارفرما را تحت یک برنامه زمانی مشخص و با بودجه قابل پیش‌بینی برآورده سازد. آر.یو.پی بهره‌وری تیم تولید نرم‌افزار را با فراهم نمودن دسترسی تمام افراد تیم به یک پایگاه دانش سهل‌الوصول به همراه راهنماها، الگوها و ابزارهای کمکی برای همه فعالیت‌های حیاتی توسعه، افزایش می‌دهد. از آنجا که تمام افراد به منابع یکسانی دسترسی دارند، لذا دید مشترکی برای توسعه نرم‌افزار برخوردار هستند.

  آر.یو.پی امکان استفاده موثرتری از زبان یکپارچه مدلسازی (UML) را فراهم می‌سازد (دقت شود که در عین حال آر.یو.پی و یو.ام.ال کاملاً مستقل از یکدیگر هستند و نباید آنها را با هم یکی فرض کنیم). به کمک تکنیک های آر.یو.پی بخش‌های عمده‌ای از فرآیند تولید نرم‌افزار به طور خودکار انجام شده و همچنین استفاده از مدل‌های تولید شده در فرآیندهای گذشته در پروژه‌های جاری به سادگی امکان‌پذیر است. این فرآیند با موقعیت‌های مختلف تطبیق یافته و برای سازمانهای بزرگ یا حتی کوچک تولید و توسعه نرم‌افزار قابل استفاده است.

  آر.یو.پی کلیه مراحل انجام یک پروژه شامل تحلیل سیستم، برنامه‌ریزی، بررسی ریسکها، تولید و تست نرم‌افزار را در بر می‌گیرد و چهارچوبی در جهت انجام صحیح و موفق پروژه‌های نرم افزاری فراهم می‌سازد.چرا آر.یو.پی را یکپارچه نامیده‌اند:
  ۱٫ این فرآیند از ترکیب و یکپارچه‌سازی چند فرآیند و متدولوژی شامل Booch، OMT و OSE دیگر ایجاد شده است.
  ۲٫ از زبان یکپارچه مدلسازی (UML) به طور موثری بهره می‌گیرد.
  ۳٫ مفاهیمی نظیر کلاس و شیء در متدهای قبلی علائم خاص و مختلفی داشته‌اند حال آنکه در آر.یو.پی یکسان شده‌اند.

  Rup چیست؟
  ..برای مشاهده، ابتدا بایستی به دردونه ها بپیوندید..
  در سریع ترین زمان ممکن ثبت نام کنید
  ..
  رکورد سریع ترین زمان ثبت شده تا کنون 4 ثانیه

  مهم‌ترین مزایای آر.یو.پی
  • تسهیل توسعه تکراری نرم‌افزار
  • مدیریت نیازها
  • مدل کردن تصویری نرم‌افزار
  • بازبینی کیفیت نرم‌افزار
  • کنترل تغییرات در نرم‌افزار
  • امکان استفاده از طریق وبویژگی‌های آر.یو.پی
  • بر اساس یوزکیس‌ها عمل می‌کند.(نیازهای کاربر از طریق یوزکیس بیان می‌شود)
  • اساس آن طراحی معماری سیستم است و سیستم تولید شده از معماری استواری برخوردار خواهد بود.
  • مبتنی بر تکرار است.
  • قابلیت استفاده مجدد را فراهم می‌سازد زیرا پروژه به قطعات کوچک تقسیم و انجام می‌شود.

  مراحل آر.یو.پی
  مرحله ۱ – آغازین (Inception)
  پایه پروژه و ابعاد آن در این مرحله مشخص می‌شوند. در این مرحله پروژه به طور کلی بررسی شده و هزینه و درآمد ناشی از آن محاسبه می‌گردد. در این مرحله برداشتی اجمالی از ابعاد پروژه بدست می‌آید. در انتهای این مرحله تصمیم برای انجام یا عدم انجام پروژه اتخاذ خواهد شد و تعهد لازم از کارفرما تهیه می‌شود.

  مرحله ۲ – تحلیل پیچیدگی (Elaboration)
  در این مرحله جزئیات بیشتری از نیازهای سیستم را جمع‌آوری شده و درک بهتری از پروژه صورت می‌پذیرد. بدین ترتیب تحلیل و طراحی سطح بالایی از سیستم صورت گرفته پایه معماری اولیه سیستم بنا می‌شود. در این مرحله نقشه ساخت سیستم تولید شده است.
  این مرحله با پرسشهایی نظیر: در حال ساخت چه سیستمی هستیم؟ چه چیزهایی پروژه را به مخاطره می‌اندازد و چه ریسکهایی برای انجام آن وجود دارد. هر چه ریسکها بیشتر و بزرگ‌تر باشند، دقت بیشتری در انجام پروژه باید صورت گیرد.

  بررسی ریسک‌ها
  ریسک‌های مرتبط با نیازمندیهای سیستم
  هدف رسیدن به سیستمی است که خواسته‌های کاربر را به درستی انجام دهد. مهم است که این نیازمندیها به درستی درک شده باشند. در اینجا استفاده صحیح از یو.ام.ال میتواند بسیار موثر باشد. یوزکیس‌ها ابزارهای مهمی هستند زیرا تقابل کاربر با سیستم را بطور دقیق مشخص می‌کنند و اساس ارتباط کارفرما با تولیدکننده نرم‌افزار هستند. باید مهم‌ترین و پرخطرترین یوزکیس‌ها به طور مشخص تعیین شوند. هر چه بیشتر با کاربران نهایی سیستم مذاکره شود نتایج بهتری حاصل خواهند گشت. لازم است نمونه‌های اولیه برای قسمت‌های پیچیده و حیاتی یوزکیس‌ها باید ساخته شوند.

  در همین زمان سایر نمودارهای مدلسازی نظیر نمودارهای کلاس (Class Diagrams)، نمودارهای فعالیت (Activity Diagram) و نمودارهای تقابل (Interaction Diagrams) نیز به کمک کاربران سیستم بخصوص کاربران ارشد که اطلاعات بیشتر و مهم‌تری از عملکرد سیستم دارند باید تهیه شوند.ریسک‌های تکنولوژیکی
  از خود می‌پرسیم، آیا تکنولوژی لازم برای ساختن این سیستم را در اختیار داریم؟ باید نمونه‌های اولیه‌ای از سیستم ساخته شده و عملکرد آنها تحت سیستم پیش‌بینی شده بررسی گردد. طراحی معماری سیستم در این مرحله صورت می‌گیرد. باید اجزا تشکیل دهنده سیستم، روش ساخت یا تهیه و طریقه اتصال آنها به یکدیگر مشخص شوند. بهتر از قسمت‌هایی که تغییر آنها سخت‌تر (یا غیرممکن) است در این فاز مدنظر قرار گرفته شوند تا در صورت عدم هماهنگی در همین مرحله تصمیمات مناسب اتخاذ شوند.

  طراحی سیستم باید بگونه‌ای باشد که در آینده تغییرات و توسعه آن قابل انجام باشد. باید یوزکیس‌ها را بطور دقیق بررسی کنیم تا مسائلی که ممکن است طراحی سیستم را پیچیده‌تر کنند به طور واضح مشخص گردند.

  نمودارهای یو.ام.ال زیر در این مرحله بکار می‌آیند:
  • نمودارهای کلاس و نمودارهای تقابل: اجزاء سیستم (Components) و نحوه تقابل آنها را نشان می‌دهند.
  • نمودارهای بسته بندی (Package Diagrams): یک دید سطح بالا از اجزاء سیستم فراهم می‌آورند.
  • نمودارهای گسترش (Deployment Diagrams): تصویری از چگونگی توزیع (پراکندگی) اجزاء سیستم نشان می‌دهند.

  ریسک‌های منابع انسانی
  برخی اشتباهات برنامه‌نویسان به سختی قابل کشف و حل هستند و رفع آنها مستلزم صرف وقت و هزینه بالایی است . آموزش نقش مهمی در این راستا بازی می‌کند چرا که پیشگیری بهتر از درمان است. اگر این امکان فراهم شود که برخی از اعضاء که در مراحل تولید پروژه‌های مهم‌تر نقش داشته‌اند و تجربه بیشتری دارند، هر چند برای مدتی کوتاه در پروژه همکاری کنند ریسک مشکلات ناشی از نیروی انسانی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

  ریسک‌های سیاسی
  هرچند در نگاه اول ممکن است عجیب به نظر برسد، ولی با رشد روزافزون رایانه‌ها و سیستم‌های مبتنی بر رایانه امکان بروز تعارض میان سیستم نرم‌افزاری ساخته شده و مسائل امنیتی وجود دارد. بهتر است در مورد یوزکیس‌هایی که با مردم جامعه یا سازمانها (بخصوص سازمانهای دولتی) تعامل خواهند داشت در همین مرحله سیاستهای واضحی مشخص گردد.
  پایان مرحله دوم

  هنگامی که بتوانیم مدت زمان لازم برای تولید هر یوزکیس را تخمین بزنیم و تمام ریسک‌های مهم بررسی و راه‌حل‌های مقابله با آنها برنامه‌ریزی شده باشند، می‌توان گفت مرحله دوم خاتمه یافته است.

  مرحله ۳ – ساخت (Construction)
  این مرحله به روش افزایش-تکرار صورت می‌گیرد. به این معنی که بر خلاف روشهایی مانند توسعه آبشاری (SSADM) که ممکن است در برخی زمانها بعضی از اعضای تیم به دلیل انتظار برای دریافت نتیجه گروهی دیگر از اعضای تیم بیکار بمانند، در آر.یو.پی اساس کار بر تولید قطعات سیستم به صورت مرحله به مرحله است و در هر مرحله عملکرد قطعه تولید شده بهبود می‌یابد. لذا پس از به جریان افتادن فرآیند اعضای تیم بیکار نمانده و به افزایش حجم و دقت عملکرد قطعه تولیدی قبلی خود می‌پردازند.

  • دقت شود که هر قطعه تولید شده خود یک نرم‌افزار نسبتاً کامل بوده و باید توانایی برآورده کردن نیازهای مشخصی را داشته باشد، بدین معنی که قطعات تولید شده باید قابل استفاده باشند.

  • برای تولید هر قطعه تمام این چهار مرحله انجام شده است! این نکته مهمی در آر.یو.پی است و میتوان اینگونه در نظر گرفت که محصول نهایی به شکل یک پیاز بوده و دارای لایه هایی است که هم برای تولید هر لایه و هم برای تولید کل پیاز این مراحل چهارگانه صورت گرفته‌اند.بطور خلاصه نتیجه این فاز کدنویسی و ایجاد نرم افزار است.


  Rup چیست؟
  ..برای مشاهده، ابتدا بایستی به دردونه ها بپیوندید..
  در سریع ترین زمان ممکن ثبت نام کنید
  ..
  رکورد سریع ترین زمان ثبت شده تا کنون 4 ثانیه

  مرحله ۴ – انتقال (Transition)
  مرحله نهایی که شامل تست آزمایشی، بهبود عملکرد و آموزش کاربران است.ابزار مهندسي نرم افزار
  RUP يك فرآيند مهندسي نرم‌افزار بوده كه يك روش منظم براي تخصيص كارها و مسئوليتها در درون يك سازمان توليد نرم‌افزار را ارائه مي‌دهد. هدف‌اين روش عبارتست از: اطمينان از توليد يك محصول نرم‌افزاري با كيفيت بالا كه نيازمندي‌هاي كاربر نهايي را با يك زمان‌بندي و بودجه قابل پيش بيني، برآورده سازد.
  شكل زير معماري كلي RUP را نشان مي دهد. RUP شامل دو بعد است:
  • محور افقي معرف زمان بوده و اجزاء چرخه حيات فرآيند را نشان مي‌دهد.
  • محور عمودي معرف جريان‌هاي كاري اصلي فرآيند است كه فعاليت‌ها را بطور منطقي بسته به طبيعت‌شان گروه بندي مي‌نمايد.

  بعد اول، معرف جنبه پوياي فرآيند است و با اصطلاحات فازها، تكرارها و مايلستون‌ها بيان مي‌گردد.
  بعد دوم، جنبه‌ايستاي فرآيند را ارائه ميدهد: كه با اصطلاحات مولفه‌ها، فعاليت‌ها، جريان‌هاي كاري، فرآورده‌ها، و نقش‌ها تبيين مي‌شود.

  نمودار فوق چگونگي تاكيد در هر بخش را طي زمان نشان مي دهد. به عنوان مثال در تكرارهاي اوليه بيشتر وقت صرف نيازمندي‌ها شده و در تكرارهاي نهايي اكثر صرف پياده‌سازي مي‌گردد.مراحل زيست چرخ پروژه
  از نقطه نظر مديريتي زيست چرخ نرم‌افزاري RUP به چهار فاز ترتيبي تقسيم شده كه هركدام به يك مايلستون ختم مي‌گردد. فازهاي شروع ، تشريح ، ساخت و انتقال . هر فاز در واقع يك محدوده زماني بين دو مايلستون محسوب مي‌شود. در انتهاي هرفاز جهت تعيين برآورده شدن اهداف مربوط به آن فاز، يك ارزيابي انجام ميگيرد. ارزيابي موفقيت آميز اجازه ورود به فاز بعدي را صادر ميكند.تكرار در متدولوژي RUP
  پروژه‌ها بصورت قراردادي بگونه‌اي سازماندهي شده‌اند كه به ترتيب از هر جريان كاري يكبار و تنها يكبار گذر كنند. ‌اين كار منجر به زيست چرخ آبشاري مي‌گردد.

  اين كار، بعداً در زمان پياده‌سازي زمانيكه براي نخستين بار فرآورده ساخته شده و آزمون آغاز گرديده است، منجر به يك سد يكپارچه مي‌گردد. مشكلات پنهان مانده در سرتاسر تحليل، طراحي و پياده‌سازي ناگهان به سطح آمده و پروژه با شروع يك چرخه طولاني اصلاح خطا، متوقف مي‌گردد.

  يك راه قابل انعطافتر (و كم مخاطره‌تر) براي توليد، چندين بار گذشتن از جريان‌هاي كاري مختلف، ‌ايجاد درك بهتري از نيازمندي‌ها، ساخت مهندسي يك معماري قوي، ‌ايجاد سريع سازمان توليد، و سرانجام تحويل يك سري پياده‌سازي‌هايي كه به تدريج كاملتر مي‌شود، است. ‌اين روش، زيست چرخ تكرار ناميده مي‌شود. هر گذر از ميان دنباله جريان‌هاي كاري فرآيند، تكرار خوانده مي‌شود.

  بدين ترتيب ازنقطه نظر يك ديدگاه توليد، چرخه حيات نرم‌افزار، يك توالي از تكرارها مي‌باشد كه بواسطه آن نرم‌افزار توليد مي‌شود. هر تكرار منجر به يك نشر از يك محصول قابل اجرا مي‌شود. ‌اين محصول ممكن است زيرمجموعه‌اي از يك ديدگاه كامل بوده ولي از برخي از جنبه‌هاي مهندسي يا كاربري مي تواند مفيد باشد. هر نشر به همراه فرآورده‌هاي پشتيباني مي‌باشد كه عبارتند از: توصيف نشر، مستندات كاربر، طرحها و غيره و مدلهاي بروز شده از سيستم.

  پي آمد اصلي‌اين روش تكراري، همانگونه كه در نمودار زير نمايش داده شده، رشد و تكميل مجموعه فرآورده‌هايي كه پيشتر توضيح داده شده، طي زمان مي‌باشد.  منبع این مقاله  Rup چیست؟
  ..برای مشاهده، ابتدا بایستی به دردونه ها بپیوندید..
  در سریع ترین زمان ممکن ثبت نام کنید
  ..
  رکورد سریع ترین زمان ثبت شده تا کنون 4 ثانیه  مقالات پیشنهادی :

  ویرایش توسط دردونه : 02-26-20 در ساعت 11:10 AM
  Rup چیست؟
  ..
  همیشه مادر را به مداد تشبیه میکردم ، که با هر بار تراشیده شدن، کوچک و کوچک تر میشود…
  ولی پدر ..
  یک خودکار شکیل و زیباست که در ظاهر ابهتش را همیشه حفظ میکند
  خم به ابرو نمیاورد و خیلی سخت تر از این حرفهاست
  فقط هیچ کس نمیبیند و نمیداند که چقدر دیگر میتواند بنویسد …
  بیایید قدردان باشیم ..
  Rup چیست؟ دردونه (02-26-20)

اطّلاعات مقاله

کاربرانی که در حال مشاهده این مقاله هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این مقاله است. (0 کاربران و 1 میهمان ها)

کلمات کلیدی این مقاله

، ،، ]، /، #، ، 1، 1-، ۱٫، 2، 2-، ۲٫، 2019، 3، ۳٫، ۴، activity، ba، booch،، class، color، com، components، construction، deployment، diagram، diagrams، diagrams،، dorduneh، elaboration، font، inception، interaction، net، omt، ose، package، process، rational، Rup، ssadm، transition، ts، uml، unified، url، www، www.dorduneh.com، آبشاري، آبشاری، آر، آر.یو.پی، آزمایشی،، آزمون، آغاز، آغازین، آمد، آمده، آموزش، آميز، آن، آنجا، آنرا، آنکه، آنها، آیا، آی‌بی‌ام، آینده، ابزار، ابزارهای، ابعاد، اتخاذ، اتصال، اجازه، اجرا، اجزا، اجزاء، اجمالی، اختصار، اختیار، ارائه، ارتباط، ارزيابي، ارشد، از، ازنقطه، اساس، است، است،، استفاده، استواری، اشتباهات، اصطلاحات، اصلاح، اصلي، اصلي‌اين، اطلاعات، اطمينان، اعضاء، اعضای، افتادن، افراد، افزار، افزاری، افزایش، افزایش-تکرار، افقي، اكثر، اگر، الگوها، امکان، امکان‌پذیر، امنیتی، انتظار، انتقال، انتهاي، انتهای، انجام، انسانی، انعطافتر، انگلیسی، اهداف، اوّل، اول،، اوليه، اولیه، اولیه‌ای، ‌ايجاد، اين، ایجاد، این، اینجا، اینگونه، با، بار، بازبینی، بازی، باشد، باشد،، باشد.، باشند، باشند،، باشند.، بالا، بالاست، بالایی، باید، بتواند، بتوانیم، بخش، بخش‌های، بخصوص، بدست، بدين، بدین، بر، برآورده، براي، برای، برخوردار، برخي، برخی، برداشتی، بررسی، برسد،، برنامه، برنامهریزی، برنامه‌ریزی،، برنامه‌نویسان، بروز، بزرگ، بزرگتر، بزنیم، بستر، بسته، بسیار، بصورت، بطور، بعد، بعداً، بعدي، بعضی، بکار، بگونه‌اي، بگونه‌ای، بمانند،، بنا، بندي، بندی، به، بهبود، بهتر، بهتري، بهتری، بهره، بهره‌وری، بهینه، بواسطه، بود، بودجه، بوده، بيان، بيشتر، بين، بيني،، بیان، بیشتر، بیشتری، بیکار، پایان، پایگاه، پایه، پراکندگی، پرخطرترین، پرسشهایی، پروژه، پروژه‌ها، پروژه‌های، پس، پشتيباني، پنهان، پوياي، پي، پياده‌سازي، پياده‌سازي‌هايي، پيش، پيشتر، پی، پیاده‌سازی، پیاز، پیچیدگی، پیچیده، پیچیده‌تر، پیش‌بینی، پیشگیری، تا، تاكيد، تبيين، تجربه، تحت، تحليل،، تحلیل، تحلیل‌گران، تحويل، تخصيص، تخصیص، تخمین، تدريج، تدوین، ترتيب، ترتيبي، ترتیب، ترکیب، تست، تسهیل، تشريح، تشکیل، تصمیم، تصمیمات، تصویری، تطبیق، تعارض، تعامل، تعهد، تعيين، تعیین، تغییر، تغییرات، تقابل، تقسيم، تقسیم، تكرار، تكرارها، تكرارهاي، تكراري،، تكميل، تکرار، تکراری، تکنولوژی، تکنولوژیکی، تکنیک، تمام، تنها، تهیه، توالي، توانایی، تواند، توزیع، توسعه، توسعه،، توصيف، توضيح، توليد، توليد،، تولید، تولیدکننده، تولیدی، تیم، جاری، جامعه، جريان، جريان‌هاي، جریان، جزئیات، جمع‌آوری، جنبه، جنبه‌ايستاي، جنبه‌هاي، جهت، چرا، چرخ، چرخه، چگونگي، چگونگی، چند، چندين، چه، چهار، چهارچوبی، چهارگانه، ‏چیز‌هایی، چیست؟، حاصل، حال، حتی، حجم، حد، حل، حيات، حیاتی، خاتمه، خاص، ختم، خطا،، خلاصه، خلاف، خواسته‌های، خوانده، خواهد، خواهند، خود، خودکار، داده، دارای، دارد، دارند، دارند،، داریم؟، داشت، داشته، داشته‌اند، دانش، در، درآمد، درستی، درك، درک، درمان، درون، دریافت، دسترسی، دقت، دقیق، دلیل، دنباله، دهد، دهنده، دو، دولتی، دوم، دوم،، ديدگاه، دید، دیگر، را، راستا، راه، راه‌حل‌های، راهنماها،، رایانه، رایانه‌ای، رایانه‌ها، رسیدن، رشد، رشنال، رفع، روزافزون، روش، روش،، روش‌ها، روشهایی، روی، ریسک، ریسک‌ها، ریسکها،، ریسک‌های، ریسکهایی، زبان، زمان، زمان‌بندي، زمانها، زماني، زمانيكه، زمانی، زير، زيرمجموعه‌اي، زيست، زیادی، زیر، زیرا، ساخت، ساختن، ساخته، سادگی، سازد، سازد.، سازمان، سازماندهي، سازمان‌ها، سازمان‌های، سایر، سخت‌تر، سختی، سد، سرانجام، سرتاسر، سري، سريع، سطح، سهل‌الوصول، سيستم، سیاست‌های، سیاسی، سیستم، سیستم،، سیستم‌های، سیستمی، شامل، شد، شدن، شده، شده،، شدهاند، شرکت، شروع، شكل، شکل، شود، شوند، شیء، صادر، صحیح، صرف، صورت، طبيعت‌شان، طراحان، طراحي، طرّاحی، طرحها، طریق، طریقه، طور، طولاني، طي، عبارتست، عبارتند، عجیب، عدم، علائم، عمده‌ای، عمل، عملکرد، عمودي، عنوان، عین، غيره، غیرممکن، فاز، فاز،، فازها،، فازهاي، فرآورده، فرآورده‌ها،، فرآورده‌هاي، فرآورده‌هايي، فرآيند، فرآيند،، فرآیند، فرآیندهای، فراهم، فرض، فرهنگ، فعاليت‌ها، فعاليت‌ها،، فعالیت، فعالیت‌های، فوق، قابل، قابلیت، قبلی، قرار، قراردادي، قسمت‌های، قسمت‌هایی، قطعات، قطعه، قوي،، كار، كار،، كاربر، كاربر،، كاربري، كارها، كاري، كاري،، كامل، كاملتر، كلي، كم، كنند، كه، كيفيت، کار، کاربر، کاربران، کارفرما، کارها، کامل، کاملا، کاهش، کدنویسی، کردن، کرده، کشف، کل، کلاس، کلی، کلیه، کمک، کمکی، کنترل، کنند، کنیم، که، کوتاه، کوچک، کیفیت، گذر، گذشتن، گذشته، گردد، گردند، گردند.نمودارهای، گرديده، گرفت، گرفته، گرفته‌اند، گروه، گروهی، گسترش، گشت، گفت، گیرد، لازم، لایه، لذا، مانده، مانند، مايلستون، مايلستون‌ها، مبتنی، متدهای، متدولوژي، متدولوژی، متوقف، مثال، مجدد، مجموعه، مجموعه‌ای، محاسبه، محدوده، محسوب، محصول، محور، مخاطره، مخاطره‌تر، مختلف، مختلف،، مختلفی، مدت، مدتی، مدل، مدلسازی، مدلهاي، مدل‌های، مدّنظر، مديريتي، مدیریت، مذاکره، مراحل، مربوط، مرتبط، مرحله، مردم، مزایای، مسئوليتها، مسئولیتها، مسائل، مسائلی، مستقل، مستلزم، مستندات، مشترکی، مشخص، مشخصی، مشكلات، مشکلات، معرف، معماري، معماری، معنی، مفاهیمی، مفيد، مقابله، ممكن، ممکن، منابع، مناسب، مناسبی، منجر، منطقي، منظم، مهم، مهمتر، مهم‌تری، مهمترین، مهمی، مهندسي، مهندسی، موثّر، موثرتری، موثری، مورد، موفق، موفقيت، موقعیت‌های، مولفه‌ها،، مي، ميان، مي‌باشد، مي‌دهد، مي‌شود، مي‌شود،، ميكند.تكرار، مي‌گردد، مي‌گردد.مراحل، ميگيرد، مي‌نمايد، می‌‏آورند، میآید، می‌آیند، میان، می‌اندازد، می‌پذیرد، میپردازند، می‌پرسیم،، می‌توان، میتواند، میدهد، می‌دهند، می‌دهند.ریسک‌های، می‌سازد، می‌سازد.چرا، میشود، می‌شوند، می‌شوند.، میکند، می‌کند.، می‌کند.نیازهای، می‌کنند، می‌گردد، می‌گیرد، می‌یابد، ناشی، ناگهان، نام، ناميده، نامیده‌اند، نباید، نتایج، نتیجه، نحوه، نخستين، نرم، نرم‌افزار، نرم‌افزار،، نرم‌افزارهای، نرم‌افزاري، نرم‌افزاری، نسبتاً، نشان، نشر، نشر،، نظام‌مند، نظر، نظیر، نقش، نقشه، نقش‌ها، نقطه، نکته، نگاه، نمانده، نمايش، نمودار، نمودارهای، نمودن، نمونه‌های، نهايي، نهایی، نيازمندي‌ها، نيازمندي‌ها،، نيازمندي‌هاي، نیازمندیها، نیازمندیهای، نیازها، نیازهای، نیروی، نیز، های، هایی، هدف، هدف‌اين، هر، هرچند، هرفاز، هركدام، هزینه، هستند، هستیم؟، هم، همانگونه، هماهنگی، همچنین، همراه، همکاری، همه، همین، هنگامی، و، واضح، واضحی، واقع، وب، وجود، ورود، وقت، ولي، ولی، ویژگی‌های، يا، يك، يكبار، يكپارچه، یا، یافت، یافته، یک، یکپارچه، یکپارچه‌سازی، یکدیگر، یکسان، یکسانی، یکی، یو، یو.ام.ال، یوزکیس، یوزکیس‌ها، یوزکیس‌هاییعلاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوزهای ارسال و ویرایش

 •  
  • غیرمجاز است. ایجاد مقاله جدید
  • غیرمجاز است. امکان ارسال پاسخ
  • غیرمجاز است. امکان پیوست فایل
  • غیرمجاز است. ویرایش پست خود
  •  
  این انجمن ها، با استفاده از نسخه 4.2.5 سیستم vBulletin کار میکند، و تمام حقوق این سیستم، متعلّق به شرکت Jelsoft Enterprises Ltd می باشد.
  تمامی مطالب مطابق با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران می باشد، و هرگونه کپّی برداری بدون ذکر منبع "..:: مجموعه بزرگ اینترنتی پارسی زبانان | دردونـــــه ::.." ،غیر مجاز است.
  طرّاحی اختصاصی کلّیه قالب های منصوب روی این مجموعه اینترنتی، توسّط صاحب امتیاز آن طرّاحی و نصب گردیده است.
  این انجمن ها، توسّط صاحب امتیاز مجموعه پشتیبانی می شوند
  مجموعه بزرگ اینترنتی دردونه، توسّط سرورهای قُدرتمند
  میزبان داده پاسارگاد
  میزبانی می شود

  فارسی سازی توسط
  VB Iran

  مجموعه بزرگ اینترنتی پارسی زبانان | دردونـــــه